-->
  facebook twitter
hairhome saç sistemleri
(0232) 232 9 522
(0530) 144 0 145
Protez Saç Uygulaması
  Hairhome Saçlandırma Merkezi
  Protez Saç Fiyatlandırma

Saç Sorunları Uzm

Saç kılı deri altındaki yağlı bir kesecikten çıkar ve oradan beslenir. Bu keseciklere sebum denilen bir tür yağ üreten yağ bezelerine açılır. Saçların tümüne yağ sağlayan bu bezelerdir.

Normal bir saç ayda 1 cm uzar, 3-4 ay dinlenir.Bu uzama 3-4 yıl sürer daha sonra saç ölür. Sıhhatli bir deride ölen saçın yerine yenileri çıkar. Sağlıklı bir kafa derisinde ortalama 100 bin saç teli vardır. Günde 50-100 saç telinin dökülmesi normaldir. Saçların canlılığı organizmanın özellikle derinin canlılığına bağlıdır.Saç estetik görünümün vazgeçilmez unsurudur. Günümüzde bir çok etkenden dolayı bireylerde saç dökülmesi sıkça görülmektedir. Yanlış beslenme, heyecan, bazı hastalıklar, hormon dengesizlikleri, kimyasal spreyler,şampuanlar ve özellikle genetik faktörler saç dökülmesine yol açar.

Saç dökülmeleri erkeklerde kadınlara oranla daha fazla görülmektedir. Erkeklerin yüzde 70'i genetik nedenlerle saçlarını kaybetmektedir. Saç dökülme nedeniyle fiziksel ve psikolojik sorunlar yaşamaktadırlar. Aynı zamanda saçsızlık bir çeşit yaşlılık belirtisi olarak algılanırken kişinin kendine olan güvenini olumsuz yönde etkilemektedir.Korkulması gereken genetik (androjenik) veya sağlıkla ilgili bir rahatsızlıktan dolayı oluşan dökülmelerdir. Çünkü bu saç dökülmelerinin geri dönüşümü olmamaktadır....

.         
  » Kurumsal « » Saç Sistemleri « » Uzman Görüşleri « » İletişim«
         
 
Kurumsal
     »HairHome
     »Marka Tescil
Fonodesgraft
     »saç protezi @protez saç çözümleri
Merak Etikleriniz
     »Kullanıcı Yorumları
Hair Systems
     »HH Saç Tasarım Uzmanı
     »HH Saç Teknisyeni Uzm
Protez Saç Bakım
     »Saç Sistemleri Bakım
Saç Sistemleri
     »HH Saç Ünite Avantajı
Uzman Görüşleri
Neden Hairhome ?
     »Hakkımızda
     »Saçlandırma Garantisi
İnsan Kaynakları
     »İnsan Kaynakları Başvuru Formu
İletişim Bilgileri
     »Yol Tarifi
     »Harita
     »Çalışma Saatlerimiz