-->
  facebook twitter
hairhome saç sistemleri
(0232) 232 9 522
(0530) 144 0 145
Uzman Görüşü
  Hairhome Saçlandırma Merkezi
  Protez Saç Fiyatlandırma

Blog

Saç Dökülmesi Nedenleri

 

Saç dökülmesinin nedenleri, arasında çeşitli faktörler rol oynamaktadır. Türlü komplekslere bağlı olarak görülen dökülmelerin pek çoğu kalıcılık gösterebilen dökülmeler olabilir. Günlük olarak 50 ile 100 saç telinin kendiliğin dökülme göstermesi olağan bir durum olarak karşılanırken, 100’ün üzerinde görülen dökülmelere pek de normal bakılmamaktadır. Bu tarz dökülmeler normal görülen sınırlar arasında yer alır.  Ancak normal dökülme dışında saç dökülmeleriniz seyir gösteriyor ve saçlarda gözden kaçmayacak şekilde incelmeler oluşuyorsa, bu durumu kısa zamanda doktorunuzu bildirmelisiniz.

 

Hairhome saçlandırma merkezi en son saç sistemi "fonodesgraft" ile ameliyatsız, tıbbi müdahale ve ilaç tedavisi olmadan tüm saç sorunlarınıza doğal yöntemlerle cevaplar veriyoruz.

 

Tüm toplumlarda saçlara karşı ayrı bir anti pati vardır.

Dış görünüşü tamamlayan en önemli unsur bakımlı ve sağlıklı saçlardır. Özellikle de hacmini koruyan ve sağlam saçlara sahip kişiler her zaman ilk planda tutulur. Saçların git gide incelmesi ve devamında dökülmesi ile karşı karşıya kalan kişilerde fiziksel, psikolojik ve ruhsal olarak çöküşler görülür. Bu durumdan kurtulabilmek adına değişik yöntemlerden faydalanabilirsiniz.

Saç dökülmesinin nedeninin biliniyor olması, soruna karşı alınabilecek tedbirler bakımından mühimdir. Saç kaybının ana kaynağını bilmek her zaman doğru teşhis ve doğru tedavi yöntemlerini belirlemek adına önemlidir.

 

                                                                                                     

 Çağımızın en büyük sorunlarından biri hiç şüphesiz ki saç dökülmesi,hem baylarda hem de bayanlarda erken yaşlardan itibaren baş gösteren bu sorunu hem ülkemizde hem de dünyada birçok bilim adamı araştırıyor ancak sonuç gerek genetik gerek çevresel koşullara bağlandığı için bilim dünyası bu konuda görüş birliğine varamıyor.

Dış görünüşün bireylerin kendilerine olan özgüvenlerinde büyük pay sahibi olduğunu savunan ruh bilimciler hem beylerin hem de bayanların saçlarını erken yaşlarda kaybettiklerinde kendilerini beğenilmeye değer hissedemedikleri için toplumdan uzaklaştıklarını ve sosyal hayat içerisinde yer almaktan rahatsız olduklarını ileri sürüyor.

Beslenme alışkanlıklarındaki bozukluklar, deri hastalıkları, stres ve çevresel faktörler gibi birçok sebepten yaşanan saç dökülmesi son yıllarda 20' li yaşlardan itibaren kendini göstermeye başlıyor. Hem bayanların hem de bayların karşılaştıkları bu sorun bireylerin kişiliklerinin oluştuğu bu dönemde ortaya çıktıklarında kişilik ve ruh sağlığı üzerinde onarılamayacak yaralar açılmasına neden olabiliyor. Düzenli beslenme, şifalı bitkiler ya da ilaçlar ile önüne geçilmesi gereken bu sorunun nedenlerinden biri de saç temizliği ya da şekillendirilmesinde kullanılan ürünlerin kalitesizliğinden ya da saç bakımında yapılan hatalardan da ileri gelebiliyor.

 

 

                                                                                      

Alopesi Areata:

Kafa derisi üzerinde dairesel olan dökülmeye ek olarak sakal bölgesinde seyrekliklerin görülmesi şeklinde belirtileri vardır. Bu dökülmede tek bir alan olabileceği gibi birden fazla alanda da dökülme meydana gelebilir.

Fonodesgraft saçlandırma cerrahi bir ekim işlemi gerektirmediği için uzmanlar tarafından önerilmektedir.

Özellikle kanser hastalarının belli bir süre için saçsız kalmalarına yol açan kemoterapi tedavisinde hastalar saçı olmadığı için moral bozukluğu yaşamaktadır. Bu yüzden kellik veya saçsızlık yaşayan hastalar yıllarca saçlarının gelmesini beklemek zorunda değiller.

Gerçek saçları uzayana kadar ve Kemoterapi aldığınız süre boyunca  saçlarınız başınızda durabilir. Çünkü fonodesgraft kaşındırmaz, alerji yapmaz ve uygulanırken kesim, kanama, acı veya tıbbi bir işlem gerektirmez. HairHome merkezimizde bu işin uzmanları tarafından kişiye özel hazırlanan bir üründür. Günlük hayatınızda herhangi bir zorluk ve sıkıntı oluşturmaz.

 

 

 

                                                                                  

 

Fonodesgraft Systemi incelemenizi tavsiye ederiz. Fonodesgraft System erkeklerde saç ekimi deneme yanılma yapmadan, beklentilerinizi karşılayabilecek bir yöntem olan fonodesgraft System’de sonuç kaygınız olmaz… 

 

 

                                                                                  

          
  » Kurumsal « » Saç Sistemleri « » Uzman Görüşleri « » İletişim«
         
 
Kurumsal
     »HairHome
     »Marka Tescil
Fonodesgraft
     »Protez saç ta Tercih ? Fonodesgraft
Merak Etikleriniz
     » Merak Etikleriniz
     »Kullanıcı Yorumları
     »Saçlanım Garantisi
Hair Systems
     »HH Saç Tasarım Uzmanı
     »HH Saç Teknisyeni Uzm
Protez Saç Bakım
     »Saç Sistemleri Bakım
Saç Sistemleri
     »HH Saç Ünite Avantajı
Uzman Görüşleri
Neden Hairhome ?
     »Hakkımızda
     »Saçlandırma Garantisi
İnsan Kaynakları
     »İnsan Kaynakları Başvuru Formu
İletişim Bilgileri
     »Yol Tarifi
     »Harita
     »Çalışma Saatlerimiz
         

Web Tasarım & Programlama Web Tasarım & Programlama WebPEK Yazılım